Aplikacje do nauki angielskiego dla dzieci i młodzieży ??

//Aplikacje do nauki angielskiego dla dzieci i młodzieży ??

Komputery i telefony są nieodłącznym elementem naszego życia, często już od najmłodszych lat. Zamiast narzekać, że dzieci spędzają coraz więcej czasu przed ekranem tabletu czy smartphone’u wykorzystajmy ten potencjał❗ Chciałam Wam zaproponować kilka aplikacji, które doskonale się sprawdzą jako powtórka przed początkiem roku, przygotowanie I-klasisty do szkoły lub po prostu jako fajna rozrywka, tyle że bardziej edukacyjna?

Aplikacji jest mnóstwo, ja sporządziłam subiektywną listę moich ulubionych, z których często korzystam na zajęciach i poza nimi, i wiem że dzieciaki je uwielbiają ? Już nie raz okazało się, że ćwiczenie present simple może być całkiem fajne? Poniżej prezentuję listę aplikacji, które sprawdzą się dla dzieci i młodzieży w wieku 8-15 lat, o aplikacjach dla maluchów napiszę następnym razem, ponieważ w tym przypadku wybór również jest całkiem szeroki?

Quizlet – absolutnie numer 1 dla wszystkich! Dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wystarczy ściągnąć aplikację lub wejść na stronę, bezpłatnie założyć konto, wpisać w wyszukiwarkę temat, który Was interesuje lub łatwo stworzyć własny zestaw i do dzieła! Opcji jest wiele, można uczyć się z fiszek, zagrać w dopasowania lub grawitację, zrobić test itd. Można ćwiczyć z angielskiego na polski i na odwrót, ale są tam oczywiście różne języki. Polecam spróbować, to nic nie kosztuje, a efekt gwarantowany?

Learning Apps – super aplikacja z ćwiczeniami na każdy temat. Można tutaj znaleźć ćwiczenia dotyczące wszystkich szkolnych przedmiotów, nie tylko angielskiego. Żeby skorzystać, wystarczy wejść na stronę, nie ma konieczności rejestracji, wystarczy kliknąć “przeglądaj aplikacje” znaleźć angielski i tam pojawi się mnóstwo tematów związanych z gramatyką i słownictwem. Ćwiczenia są proste, jednakże ciekawe i efektywne, moi uczniowie naprawdę je lubią. Znajdziecie tam gry typu: memory, dopasowania, uzupełnianie luk, wyścigi, zagadki, puzzle i wiele innych fajnych aktywności. Więc jeśli macie problem z jakkolwiek zagadnieniem skorzystajcie z Learning Apps a z pewnością szybko opanujecie temat.

ISLCollective Video Lessons – absolutnie fantastyczna aplikacja ?, szczególnie jeśli chodzi o lekcje video, ponieważ możecie tam znaleźć również karty pracy i prezentacje. Jako lektor języka angielskiego uważam, że ćwiczenie rozumienia ze słuchu jest istotnym elementem nauki języka obcego, dlatego dość często korzystamy z tej aplikacji. Moi uczniowie to uwielbiają! Możecie zawęzić swoje wyszukiwania do poziomu ucznia lub do tematu, który chcecie przećwiczyć. Oprócz oglądania video musicie wykonać ćwiczenia typu: wybierz prawidłową odpowiedź, uzupełnij lukę, kliknij w odpowiedni element, odpowiedz na pytanie własnymi słowami, itp. Baza filmów jest naprawdę bogata, więc myślę, ze każdy znajdzie coś dla siebie.

Lyrics Training – wszyscy lubimy słuchać muzyki ?, więc ćwiczenie angielskiego za pomocą piosenek jest doskonałym pomysłem. Wystarczy wejść na stronę lub ściągnąć aplikację, wyszukać ulubioną piosenkę, następnie wybrać poziom: beginner, intermediate, advanced lub expert i zacząć zabawę! Polega to na wybraniu odpowiedniego słowa lub wersja trudniejsza – wpisaniu słowa podczas słuchania piosenki. Świetna i rozwijająca zabawa a przy okazji można się dowiedzieć o czym śpiewają nasi idole, choć chyba czasem lepiej byłoby nie wiedzieć ?

Voscreen – fajna aplikacja wspierająca naukę języków za pomocą krótkich klipów video. Wystarczy wejść na stronę lub ściągnąć aplikację, bezpłatnie się zarejestrować, wybrać poziom, strukturę gramatyczną, która chcemy ćwiczyć i do dzieła! Jest tam również ciekawa opcja dla dzieci, są do wyboru 3 poziomy zaawansowania, tekst  i obraz jest dedykowany dzieciom ?. A chodzi o to, żeby posłuchać a następnie wybrać odpowiednie tłumaczenie. Aplikacja jest warta uwagi ze względu na możliwość słuchania wielu akcentów oraz różnego tempa wypowiedzi, również polecam spróbować dorosłym uczniom.

? To kilka z moich ulubionych aplikacji, polecam skorzystać, ponieważ wszystkie są bezpłatne a korzyści, które za sobą niosą są niezliczone ?. Ja i moi uczniowie ze wszystkich korzystamy regularnie i widzimy efekty❣ Jakbyście mieli jakieś pytania jak z nich korzystać, służę pomocą.

Miłego dnia, Kasia?