Czytajmy dzieciom po angielsku ??

//Czytajmy dzieciom po angielsku ??

Uwielbiam czytać książki i staram się tą pasją zarażać mojego syna od samego początku, czytamy głównie po angielsku, ale mamy też swoje ulubione wierszyki w języku rodzimym.

Pamiętajcie drodzy Rodzice, nawet 20 minut dziennie ma znaczenie, ale absolutnie nie można zmuszać dzieci do czytania.

Chciałabym Wam przedstawić kilka naszych ulubionych pozycji książkowych, które świetnie sprawdzą się dla maluszków jak i dla starszaków.

  1. Spot – seria książeczek o piesku imieniem Spot, mało tekstu, nieskomplikowany język, książeczki zawierają nasze ukochane okienka oraz elementy sensoryczne.

2. That’s not my… – seria prostych książeczek wydawnictwa Usbourne z elementami sensorycznymi, dzieci je uwielbiają ze względu na szorstkie, miękkie, puszyste, chropowate elementy. Nawet bardziej zaawansowani uczniowie mogą się z nich czegoś nauczyć ze względu na słownictwo typu: bumby, rough, smooth, squashy etc.

 3. Maisy Mouse – seria książeczek z Maisy Mouse i jej przyjaciółmi zawiera elementy sensoryczne, okienka, koperty i inne fajne niespodzianki a przy okazji zawiera prosty tekst i dużo słownictwa, którym operujemy na co dzień. W serii można znaleźć droższe i tańsze książeczki, ale na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

4. Shark in the Park – dotychczas ukazało się kilka książek z tej serii i wszystkie są fantastyczne, mój 2-latek powoli zaczyna je mówić z pamięci ze względu na prosty, trochę rymowany, zabawny i zaskakujący tekst.

Gdzie najczęściej kupuję książki dla dzieci?

Nie ukrywam, że ceny anglojęzycznych książek są raczej wysokie a mojemu 2-latkowi zdarza się je niszczyć, więc obecnie najczęściej kupuję książki używane, zazwyczaj są one w świetnym stanie i cena też jest atrakcyjna.

Polecam 2 źródła:

  1. OLX i Allegro
  2. Ja najczęściej kupuję na grupach FB (nie zdarzyło mi się, że mnie ktoś oszukał a można znaleźć prawdziwe perełki):

https://www.facebook.com/groups/1193654504133003

https://www.facebook.com/groups/268310510964731

https://www.facebook.com/groups/359575645400683

https://www.facebook.com/groups/175587366393551

I od razu wspomnę, że nie czerpię żadnych zysków z reklamowania powyższych grup 🙂