How to manage your time better – do pobrania gotowa lekcja dla dorosłych

//How to manage your time better – do pobrania gotowa lekcja dla dorosłych

 

Moi drodzy, mam dla Was gotową lekcję dla osób dorosłych na poziomie B2, idealna dla korporacji, ale nie tylko:). Dyskusja jest zazwyczaj dość angażująca, więc polecam wypróbować, sprawdza się nawet na początkowych zajęciach z dorosłymi, kiedy jeszcze się dobrze nie znamy.

Na początek spytajmy naszych uczniów jak radzą sobie z zarządzaniem czasem, następnie obejrzyjmy video (Wellcast – How to manage your time better-link poniżej), który jest naszą bazą do dyskusji. Film najlepiej oglądać bez napisów, jeśli uczniowie będą mieć problem ze zrozumieniem możemy obejrzeć drugi raz z napisami.

http://bit.ly/2N8BIRT

Następnie przygotowałam dla Was listę pytań związanych z tematem (PDF do ściągnięcia poniżej).

http://bit.ly/2wmYb6G

Potem mamy 21 rad jak zarządzać czasem (PDF do ściągnięcia poniżej), uczniowie mogą wyjaśnić jak rozumieją dane zagadnienie oraz powiedzieć czy się zgadzają czy nie.

W grupach można również wydrukować, (zalaminować-jestem fanką laminowania:P), wyciąć i pozwolić uczniom losować i zrobić dyskusję na dany temat.

http://bit.ly/2MO8kDk

Na koniec jako follow-up exercise lub pracę domową proponuję TED video na temat zarządzania czasem, możemy poprosić aby uczniowie obejrzeli, zrobili krótką prezentację na następnych zajęciach.

http://bit.ly/2w5mSF3

Enjoy yourselves!

No comments yet.

Leave a comment